Jean Peters Makotsi

Rok narození: 2009

Potřebná částka na měsíc: 1.800 Kč

Jeana můžete finančně podpořit na účtu NFKMS: 577409193/0300, var. s.: 610nebo pomocí portálu Darujme.cz v pravém sloupci této stránky, projekt „Podpora sirotků v Keni (Mešak Okumu)“

Jean Peters se narodil v tříčlenné rodině. Jeho otec zemřel, když mu bylo 9 měsíců. Jeho matka Leah Isavi si přivydělávala různými příležitostnými pracemi ve snaze uživit rodinu. Nejčastěji pracovala jako pradlena za mzdu okolu dvou dolarů za den, takže bylo pro ni velmi těžké uživit své děti a platit za ně školné a nájemné za domek, ve kterém žijí. V roce 2020 žel Jeanovi zemřela i jeho maminka. Stará se o něj teď jeho teta, která je sama vdova.

Jean chodil do školy Rossy Tender Care Centre ve slumu Kibera. Naše podpora slouží na ošacení, jídlo, školní poplatky a učebnice.

V roce 2023 jsme Jeana navštívili. Mohli jsme vidět školu „Zelené pastviny“ ve slumu Kibera, do které chodí, a také mluvit s ředitelem. Škola je moc hezká, vedená křesťany a zjevně tam mají děti rádi a záleží jim na nich. Jeanovi bylo 14 let. Stále žije u tety, která tam přišla s ním. Teta nám velmi vděčně děkovala za podporu, která pomohla změnit Jeanův život.