Mercy Saumu

Rok narození: 1998

Potřebná částka na měsíc: 2.500 Kč

Úplný sirotek, vyrůstala s osamělou matkou, která zemřela v roce 2007. Matka byla muslimka, dědeček aktivně provozoval čarodějnictví. Před svou smrtí ale matka požádala, aby se malé Mercy ujala křesťanská rodina její tety a začala jí učit Božím cestám. Tato rodina se jí skutečně ujala, přestože sami byli velmi chudí. V roce 2007 jsme Mercy přijali do našeho projektu. Mercy tehdy chodila do 7. třídy školy Naramat Academy.

Po několika měsících účasti v našem projektu se Mercy mohla dosyta najíst, dostala nové boty a školní uniformu a, což pro ni bylo velmi důležité, mohla začít chodit do stejné školy jako vlastní děti jejích pěstounů, díky čemuž se začala cítit skutečně přijatá.

V květnu 2009 ji navštívil M. Klesnil: “Mercy jsem mohl navštívit v katolické škole, kam chodí. Byl jsem přímo v její třídě, mohl jsem jí pozdravit a předat dárky. Také jsem mluvil se zástupkyní ředitele. Říkala, že Mercy je velmi dobrá a nadaná žákyně. Mercy byla vděčná a pozdravuje všechny své české přátele.
Pak jsem je navštívil doma. Bydlí ve skromném domečku z prken a vlnitého plechu, ale čistém a upraveném. Doma byla maminka s malým chlapečkem. Hned za dveřmi byl na stěně velký nápis “Máme rádi své dcery” s fotkami jejich vlastních dcer i Mercy. Maminka byla také velmi vděčná, trvala na tom, že nás musí pohostit, a mluvila o tom, jak by bez naší podpory skutečně nebyli schopni se o Mercy postarat. Ukazovala mi album s fotkami Mercyiny maminky a vyprávěla mi její příběh.”

Mercy jsme znovu navštívili v září 2011. Má se dobře a stále úspěšně studuje. Chodí do Mešakova sboru Ngong Pentecostal Church.
Od roku 2013 začala navštěvovat školu Machakos Girls High school.

Mercy jsme znovu navštívili v únoru 2015. Mercy bylo 17 let. Cestovali jsme za ní spolu s Mešakem Okumu a jejím adoptivním tátou Johnem 60 km za Nairobi do internátní střední školy Machakos Girls High School. Mercy se má dobře, studuje dobře a je moc vděčná za podporu. Pokud zvládne dobře dostudovat, ráda by pak pokračovala na univerzitě.

V současné době Mercy skutečně studuje na univerzitě.