Nové zprávy z Keni od Radky Rusínové

Na farmě

Pozdrav sestrám a bratrům v Kristu z Africké Keni. Co je u nás nového?

a) Nechali jsme inseminovat všechny naše krávy – jedna je holštýnského plemene a další čtyři jsou lokální plemeno Zebu. Vybrali jsme opravdu kvalitní býky. Býk jménem Fit z Velké Británie s vysokou užitkovostí byl vybrán pro krávu holštýnku. Pro krávy Zebu jsme vybrali čtyři různé býky plemene Jersey k zušlechtění plemene. Za devět měsíců očekáváme, s pomocí Boží, narození pěti roztomilých a dokonalých telátek.

b) Koupili jsme novou chovnou samici králíka plemene činčila, jelikož nám původní králíci stárnou a hodně jsme jich také snědli. Potřebujeme obnovení chovu.

c) Veterinářem byla potvrzena březost naší kobylky, koncem ledna nebo začátkem února bychom se měli radovat z narozeného hříbátka.

d) Žel, manžel mi musel koupit novou krůtu, jelikož tu původní nechtěně přejel autem 🙂

e) Stále pokračujeme v hledání vhodného pozemku, kam bychom přestěhovali celý projekt. Jelikož ceny pozemků neustále stoupají, je to mravenčí práce. Máme sice rozjednanou koupi pozemků o 12 akrech půdy (majitel zemřel, jednáme s dědici) zatím se však dědicové nevyjádřili o výši kupní ceny. My jsme jim nabídku dali a teď čekáme, zda ji schválí a na prodej pozemku přistoupí. Na pozemku je k mání i menší domek, který by nám po dobu výstavby misijní stanice mohl posloužit k prozatímnímu bydlení. Prosíme vás o modlitby, aby Pán obměkčil srdce prodávajících dědiců, abychom, pokud je taková i Boží vůle, pozemek získali.

f) Co se týká duchovní služby, zatím je vše při starém. V noci nás však obtěžuje takzvaný „noční běžec“, což je čaroděj, který má potřebu běhat po nocích nahý a strašit lidi. Je mi ho upřímně líto, protože je svázán dědičným okultním zatížením. Ráda bych ho zastavila, zvěstovala mu evangelium a modlila se s ním za něj. Zatím se modlím, aby Pán takovou situaci připravil. Problém s čarodějnictvím v Keni je obrovský, okultismus je zde velice rozšířen.

g) Co se týká našich dětí, školu jsme museli přestěhovat (z ekonomických důvodů – předražený nájem) na jiné místo. Děti úspěšně složily trimestrální zkoušky, a podle nového školního systému v Keni bude nyní základní škola končit 6. ročníkem. Letošní osmáci a sedmáci dojíždějí starý školní systém. Šesťáci budou letos dělat zkoušky na střední školu Junior a osmáci na střední školu Senior. Tento a ještě příští školní rok bude tak trochu chaotický, než se to vše zase srovná a zajede.

h) Speciální zpráva o naší maličké Kristýnce – přišla k nám nedonošená, ve dvou měsících vážila 1, 4 kg, nyní již má přes tři měsíce a požehnané 4 kg váhy. Haleluja! Také její další čtyři sourozenci se dobře adaptovali a začlenili do naší početné rodiny.

To je prozatím všechno z našeho farmářského a rodinného života v Keni.

S pozdravem Radka Rusínová, Ben, dcera Kačenka, Abigail a ostatní dětičky

Poslední zprávy od Radky: