Náš keňský misionář Mešak Okumu zažívá obtížné časy

Mešak s částí své rodiny

V Keni máme momentálně těžké časy, a to se týká zejména chudinských komunit, ve kterých sloužím. Od března, kdy byl v Keni zjištěn koronavirus COVID-19, musíme být doma a do slumů nemůžeme. Křesťanská škola, ve které mám malý úvazek, mě od začátku dubna poslala na neplacenou dovolenou. Děkuji ale Bohu, že je věrný a naplňuje potřeby moje i mé rodiny – hlavně skrze podporu z NFKMS. Naši studenti na univerzitě teď studují online. Ti, kteří jsou na základních a středních školách, jsou momentálně doma bez přístupu k výuce a jejich školy jsou zavřené. Také církve jsou od března zavřené a mnozí pastoři tím trpí, protože přišli o svůj jediný zdroj obživy. Každou neděli kážu prostřednictvím Facebooku, ale jen několik členů mého sboru má internetové připojení. Náš sbor začal podporovat některé nejpotřebnější lidi v našem okolí. Jsou za to velmi vděční, protože mnozí přišli o práci a jejich rodiny hladovějí. Také někteří členové našeho sboru mají existenční problémy.

Co se týče služby ve slumech, momentálně nemohu pořádat své semináře pro vedoucí, protože vláda zakázala všechna shromáždění. Počet infikovaných lidí stále roste. Další smutnou zprávou je, že Jean Peters, jeden z dětí podporovaných NFKMS, ztratil svou matku a je nyní úplný sirotek. Maminka onemocněla minulý týden a brzy zemřela. Momentálně je u své babičky, ale po znovuotevření škol se o něj začne starat jeho teta, aby mohl pokračovat ve studiu.

Má rodina je díky Bohu v pořádku. Syn Gedeliah měl promovat na univerzitě, ale kvůli epidemii je vše odloženo.

Mešak Okumu, Keňa

Poslední zprávy od Mešaka: