Misijní oběžník NFKMS 4 / 2024


Zveme k modlitbám za misii a misionáře

Již nějaký čas cítíme v NFKMS zvýšenou potřebu modliteb za misii a misionáře. Chtěli bychom vás proto pozvat na speciální setkání, které tomu věnujeme. Sejdeme se v úterý 14. května od 18 hodin v kanceláři NFKMS (Na Žertvách 23, Praha 8, 1. patro). Přijít může kdokoli, předchozí přihlašování není nutné.


Misionáři Klingerovi přežili bez úhony dopravní nehodu

Naši služebníci v Nikaragui vyrazili na další výpravu. A tentokrát to opravdu nemuselo dobře dopadnout, ale Pán je ochránil. Dokonce mohli kázat a vyučovat podle původního plánu. Více informací včetně fotografií a videí najdete ZDE.

P.S.: V létě se Pavla a Eliška Klingerovy chystají do Česka. Stále pro ně hledáme možnost ubytování v Praze. Kdybyste mohli pomoci, ozvěte se nám prosím odpovědí na tento e-mail. Děkujeme.


Jirka Dohnal buduje v Chorvatsku nové vedoucí a slouží starým vedoucím k uzdravení

Pán stále rozšiřuje meze služby našeho chorvatského misionáře. Jirka s manželkou Katkou vyučují, budují nové vedoucí, slouží lidem k vnitřnímu uzdravení a dělají spoustu dalších věcí. Pokud vás zajímají podrobnosti, klikněte ZDE. 


Připravuje se nová cesta do Jižního Súdánu

Budoucí biblická škola v Ame

Na konci loňské červencové výpravy jsme s jihosúdánským týmem mluvili o našich a jejich možnostech a společně hledali varianty naší příští návštěvy. Výsledkem je kompromis – pokud to půjde, uspořádáme velkou vyučovací konferenci v únoru 2025. Proběhne na stejném místě (tedy v areálu „našeho“ střediska na území v uprchlického táboře Lamwo v Ugandě), ale ve zděných budovách, které postupně nahrazují loňské dřevěné konstrukce potažené textilní fólií…

Celou zprávu najdete ZDE


Pomůžete zaplatit novou střechu dětského střediska v Keni?

Stále shromažďujeme příspěvky na novou střechu křesťanského střediska Baba Dogo v Keni, které dlouhodobě podporujeme. Střecha je v havarijním stavu a ohrožuje provoz střediska, které nabízí chudým dětem ze slumu často jejich jediné teplé jídlo za den, školní vzdělání a také svépomocné školící kursy pro dospělé. Ještě bychom potřebovali asi 100.000 korun. Pokud byste se na tom chtěli podílet, můžete přispět na náš účet: 577409193/0300, var. s.: 620, nebo pomocí portálu Darujme.cz na našem webu. Děkujeme!


Chcete podpořit naši službu?

Možnosti naleznete zde. Připomínáme zejména možnost podpořit nás nákupem na internetu prostřednictvím portálu GIVT. Nezaplatíte tak ani korunu navíc.

Nadační fond KMS, Na Žertvách 23, 180 00 Praha 8
Phone: 284 822 297
www.nfkms.cz
office@nfkms.cz